Jak weryfikujemy wnioski?
Weryfikacja propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik przebiega w następujący sposób:
Weryfikacja propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik przebiega w następujący sposób:
- Wypełnione formularze zgłoszeń podlegają weryfikacji formalnej oraz merytorycznej.
- Burmistrz Miasta powołuje komisję w celu dokonania oceny formalnej złożonych wniosków.
- Weryfikacja zgłoszonych wniosków pod względem formalnym dokonywana jest zgodnie z kartą oceny formalnej, stanowiącą załącznik nr 4 do Regulaminu.
- Z powodów formalnych odrzucane są wnioski nie spełniające kryteriów zawartych w załączniku nr 4 do Regulaminu.
- Lista zgłoszeń z podziałem na dzielnice, zawierająca informację o spełnieniu lub niespełnieniu wymogów formalnych publikowana jest niezwłocznie po weryfikacji na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Kraśnik, na stronie internetowej Urzędu Miasta Kraśnik w zakładce „Budżet Obywatelski 2021”, na stronie internetowej Kraśnickiego Budżetu Obywatelskiego oraz w miejscach określonych w § 5 ust. 6 Regulaminu.
- Weryfikację zgłoszonych projektów pod względem merytorycznym przeprowadzi Zespół merytoryczny, powoływany przez Burmistrza w drodze zarządzenia.
- Ocena merytoryczna dokonywana jest w dwóch etapach, zgodnie z Kartą oceny merytorycznej, stanowiącą załącznik nr 5 do Regulaminu. Negatywna ocena w etapie I skutkuje odrzuceniem projektu bez dokonywania oceny w etapie II.
- W przypadku, gdy analiza merytoryczna wskazuje, iż przedsięwzięcie jest niewykonalne, jednostka dokonująca analizy zwraca się do wnioskodawcy z propozycją wprowadzenia zmian. Modyfikacja zgłoszenia może być dokonywana wyłącznie za zgodą wnioskodawcy. W przypadku braku zgody na wprowadzenie zmian, które zapewniają wykonalność przedsięwzięcia, projekt nie podlega dalszemu procedowaniu.
- Na etapie oceny merytorycznej możliwe jest, za zgodą wnioskodawcy, ustalenie nazwy zadania zgodnie z klasyfikacją budżetową.
- W przypadku projektów podobnych lub komplementarnych, jednostka dokonująca analizy zwraca się do wnioskodawców z propozycją ich połączenia. Połączenie może nastąpić wyłącznie za zgodą wnioskodawców.
- W przypadku większej liczby zgłoszeń tego samego projektu, są one łączone w jeden projekt. Wnioskodawcy są o tym fakcie informowani.
- Zespół dokonujący oceny merytorycznej przedkłada Burmistrzowi Miasta jej wyniki wraz z wnioskami dotyczącymi wykonalności projektu, jego wyceną i możliwym terminem realizacji. W przypadku zgłoszeń, które w ocenie jednostki dokonującej analizy są niemożliwe do realizacji, muszą zawierać uzasadnienie.
- Burmistrz Miasta, na podstawie przedłożonych analiz i wniosków, zatwierdza ostateczną listę projektów z podziałem na dzielnice. Lista zatwierdzonych projektów udostępniana jest mieszkańcom w sposób określony w § 1 ust. 2 pkt 10 Regulaminu.
- W przypadku odrzucenia projektu w wyniku weryfikacji merytorycznej, wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania od jej wyników.
- Odwołanie wraz z uzasadnieniem składa się do Burmistrza Miasta, w nieprzekraczalnym terminie 3 dni roboczych od dnia podania do publicznej wiadomości informacji, o której mowa w ust. 13.
- W celu rozpatrzenia odwołania Burmistrz Miasta niezwłocznie organizuje spotkanie konsultacyjne z udziałem wnioskodawcy i właściwych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta lub miejskich jednostek organizacyjnych. Nieobecność wnioskodawcy nie wstrzymuje rozpatrywania odwołania.
- Burmistrz Miasta, po zapoznaniu się z opiniami przedstawionymi na spotkaniu konsultacyjnym, podejmuje ostateczną decyzję. Decyzja wynikająca z rozpatrzenia odwołania niezwłocznie przekazywana jest projektodawcy. Od decyzji ostatecznej nie przysługuje odwołanie.
- W przypadku uznania odwołania za zasadne, projekt podlega dalszemu procedowaniu zgodnie z Regulaminem.